EN   /   TR
Biz Kimiz? - Balkan Pvc Plastik San.Tic.Ltd.Şti.

Balkan Pvc Plastik San.Tic.Ltd.Şti. dünden bu güne.

Çocukluğumu ailemin doğa tutkusu sayesinde Trakya’da Yıldız Dağları’nın meşe ormanlarında kamp yaparak, balık tutarak, doğa yürüyüşleri ile geçirdim. Babamla birlikte sportif avcılık ve balıkçılık  yaptım. Doğanın içinde doğayla uyumlu vakit geçirmeyi öğrendim.

İlkokul yıllarından başlayarak on yıl cimnastik, lisede futbol, üniversitede tenisi ileri seviyelerde oynadım. Bu sporların üstüne yıllar geçtikçe  windsurf aşkı eklendi. Alaçatı Sörf Merkezi adeta ikinci adresim oldu. Yamaç paraşütü ve kayak da yıllardır hayatımda. Salda Gölünden, Karadeniz’e, Gökçeada’dan Avusturya Alplerine pek çok yerde doğa sporları yaptım.

İşletme ve iktisat alanında iki üniversite eğitimi sonrası , bir yıl da İngiltere’de dış ticaret eğitimi aldım.  Özel sektörde bir süre İhracat alanında çalıştıktan sonra  1998 de ilk  firmamı kurarak  PVC pencere imalatı,  modüler mutfak dolapları imalatı ile yapı sektörüne girmiş oldum. İlerleyen yıllarda  imalat serüvenimiz Fabrikasyon  Pvc Pencere imalatı ve ihracatı alanında devam etti. Bu süreçte biri yurt dışında olmak üzere üç  firma  daha kurarak  bulundukları alnada  önemli bir yer sahibi olan bu firmları yönettim.

Doğaya ve doğa sporlarına olan sevgimiz, ilgimizse  her geçen gün artarak büyüdü ve devam etti.  Doğada bu kadar vakit geçirdikçe gördüm ki dünyanın en güzel doğa sporları merkezleri el değmemiş olanlardı ve buralarda tesis yoktu. 2016 yılı başlarında önce kendime bir karavan almak istedim ama gördüklerimin hiç biri benim hayallerimi ve ihtiyaçlarımı tam olarak karşılamıyordu. Fiber karavanlar doğada çok büyük sorunlar yaratıyorlardı, offroad karavan yoktu , Alüminyum karavansa hiç yoktu. Tasarımcı ve doğa sporcusu gözüyle piyasadaki karavanlarda gördüğüm tüm eksikleri kendi tasarım ve imalatım olan karavanda gidermek istedim. Aynı zorlukları çeken doğa sporcusu arkadaşlarım da tasarımıma talip oldu, beni bu işi yapmaya teşvik ettiler.

Ve ortaya dünya patentli GeoCamper çıktı.

Malzemeleriyle, izolasyonuyla yaz ve kış off-road koşullarına uygun; mutfak, banyo, tuvalet, koltuk, yatak, yemek ihtiyaçlarının hepsini kendi içinde karşılayabilen hafif ama dayanıklı üstelik de şık bir karavan...

Kızım Zeynep le birlikte doğdu  ve  artık tüm Doğa Severlerin hizmetinde …